VMI atnaujino verslo partnerių patikrinimo ir įrodymų užtikrinimo rekomendacijas, siekiant taikyti 0 proc. PVM tarifą prekių pardavimui į ES ir teisę į PVM atskaitą

2017 m. kovo mėnesį VMI atnaujino savo leidinį „Kaip išvengti įtraukimo į sandorius, susijusius su sukčiavimu PVM srityje“. Leidinyje VMI pateikia savo rekomendacijas dėl verslo partnerių tikrinimo, siekiant išvengti sukčiavimo PVM srityje ir neprarasti teisės į PVM atskaitą.

 

Iš esmės, šiame leidinyje, kaip ir ankstesniame, išliko sunkiai šiuolaikiniame verslo pasaulyje įgyvendinamos nuostatos, kaip surinkimas informacijos apie verslo partnerio veiklą ir jo veiklos partnerius, buveinę ir veiklos vietą, įgaliojimus atstovauti įmonei, pasirašant dokumentus, asmenų tapatybę ir jų profesinę kompetenciją, licencijų ir leidimų veiklai turėjimąir netgi atstovaujančių asmenų parašų pavyzdžius. Maža to, VMI siūlo atkreipti dėmesį ir į prekių kilmę bei kainas, atsiskaitymo sąlygas, pakrovimo ir pristatymo vietas, trečiųjų asmenų įtraukimą į sandorius.

Esant ilgalaikiams santykiams, informacija turi būti tikrinama periodiškai, įsitikinant, ar nepasikeitė atstovaujantys asmenys, veiklos vykdymo vietos ir pan.

Nurodoma, kad ypatingai reikia atkreipti dėmesį į tuos verslo partnerius, kurie neatkleidžia įmonei atstovaujančių asmenų tapatybės, jų kontaktinių duomenų, sandorius siūlo vykdyti per juridinius asmenis, įsteigtus „ofšoruose“, atsiskaitoma prekėmis arba grynais pinigais ir pinigus prašoma pervesti į sandoryje nedalyvaujančio asmens sąskaitą arba įmonę atstovaujantys darbuotojai yra dirbę bankrutavusiose įmonėse.

Atitinkamai, VMI įspėja, kad pareiga įrodyti 0 proc. PVM tarifo pritaikymo pagrįstumą tenka minėtam tarifą pritaikusiam PVM mokėtojui ir turi būti teikiami nekeliantys abejonių dėl savo turinio rašytiniai įrodymai.