Turės būti atskleista banko seifų turėtojų tapatybė ir seifų turinys

Įgyvendinant ES direktyvą, 2020 m. rugsėjo 10 d. įsigalioja Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimas, pagal kurį finansų rinkos dalyviai privalės pateikti VMI informaciją apie asmenų seifo kamerų nuomą, asmenų atstovus ir naudos gavėjus.

VMI kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba parengė informacijos apie seifo kamerų nuomą bei kitų duomenų pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai tvarką ir terminus (2020 m. rugpjūčio 11 d. įsakymas Nr. VA-61). Finansų rinkos dalyviai duomenis turės pateikti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo seifo kameros nuomos sutarties sudarymo dienos. Apie tuos seifo kamerų nuomotojus, kurie jau turi galiojančias seifų nuomos sutartis, informacija bus pateikta VMI per 2 mėnesius nuo įstatymo pakeitimo įsigaliojimo datos.

Reikia pažymėti, kad ES direktyva suteikia teisę pareikalauti iš finansų rinkos dalyvių informacijos apie seifo kamerų turinį. Pagal Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba jau turi teisę tikrinti kredito įstaigų klientų išsinuomotų seifų turinį.

Arūnas Šidlauskas

Mokestinių ginčų advokatas