Kada atsiranda mokestiniai ginčai?

Mokestiniai ginčai kyla tarp mokesčių mokėtojo ir mokesčių administratoriaus, mokesčių mokėtojui nesutinkant su mokesčių administratoriaus pateiktu patikrinimo aktu ar kitu dokumentu, kuriame mokesčių mokėtojui yra iš naujo paskaičiuojamas ir nurodomas mokėti mokestis, arba mokesčių administratoriui atsisakius grąžinti (įskaityti) mokesčio permoką (skirtumą).Tokio pobūdžio projektams sudaroma grupė iš teisininkų, mokesčių ir finansų specialistų.

Kas bus, jei gavus iš VMI, mano supratimu, neteisingai paskaičiuotus mokesčius, niekur nesikreipsiu?

Tokiu atveju VMI išieškos iš mokesčių mokėtojo visą skolą su delspinigiais ir baudomis.

Kodėl turiu kreiptis į advokatą? Kam jis reikalingas?

Mokesčių teisės advokatas, į kurį kreipiasi mokesčių mokėtojas, dalyvauja patikrinimo ar mokestinio tyrimo procese, padeda parengti mokesčių mokėtojo paaiškinimus VMI bei teikia suderintus dokumentus. Esant reikalui advokatas, atstovaus mokesčių mokėtoją tiek VMI, tiek mokestinius ginčus nagrinėjančiose institucijose. LawHouse atkreipia dėmesį, kad neužtenka kreiptis į advokatą, kuris žino administracinio proceso teisę. Būtina ieškoti tokio advokato, kuris specializuojasi mokesčių teisėje, žino Lietuvos ir ES teismų praktiką bei turi mokesčių/finansų specialistų „užnugarį“.

Kokias funkcijas atlieka advokatas mokestinio ginčo metu?

Advokatas dalyvauja mokestiniame patikrinime ar tyrime, renka įrodymus, rašo atsiliepimus, kreipiasi į mokestinių ginčų komisiją bei teismą. Klientas tuo tarpu turi pateikti prašomus duomenis, paskaičiavimus ir įrodymus.