Mokesčių vėzdu per geresnio gyvenimo viltį

Dar nespėjome atsigauti nuo mokesčių pakėlimo, atėjusių kartu su Naujais Metais, kuomet buvo padidintos Sodros įmokos individualią veiklą vykdantiems asmenims, menininkams, individualių įmonių ir mažųjų bendrijų nariams, Sodros įmokomis apmokestintos tantjemos bei gyventojų pajamų mokesčiu – nedarbo išmokos, padidinti akcizai alkoholiui, kai vėl viešoje erdvėje pasklido kalbos apie naujus mokesčius: solidarumo mokestis, apmokestinant didesnes pajamas gaunančius gyventojus, mokestis automobiliams (ypač turintiems dyzelinius variklius), socialinių įmonių statusą turinčių įmonių naikinimas, PVM lengvatų naikinimas.

 

Ir nors Finansų ministras ramina, kad staigių ir neapgalvotų judesių nebus, tačiau tokie svarstymai vėl kelia nerimą ir verčia griebtis už galvos tiek verslą, tiek ir eilinius piliečius. Kodėl mes visuomet einame griežtinimo ir mokesčių didinimo keliu? Kodėl niekas nekalba apie verslo sąlygų palengvinimą ir mokesčių lengvatas pradedančiajam verslui ar individualią veiklą vykdančiam piliečiui, apskaitos supaprastinimą, kodėl iš pajamų neleidžiama atimti išlaidų paslaugoms, kurių valstybė negali tinkamai užtikrinti, kaip pavyzdžiui, privatus sveikatos draudimas, vaikų darželiai, mokyklos.

Norėtųsi paklausti, ar mes kada turėsime mokesčių strategiją, nustatančią kuria kryptimi mes einame, kokias sritis mes norime skatinti per mokesčių lengvatas, kurios sritys yra svarbios Lietuvos ekonomikai. Kiekviena atėjusi Vyriausybė patraukia mokesčių pyrago dalį į vieną ar kitą pusę, bet dar niekada mes neturėjome vizijos, kur link mes kreipiame Lietuvos ekonomikos vairą.

Norėtųsi krypties, norėtųsi aiškumo ir vilties, kad tavo vaikas gaus tinkamą išsilavinimą valstybinėje mokykloje, nereikės laukti 3 mėnesius eilėje pas gydytoją ir viešasis transportas atvyks laiku.