Liko tik 1 mėnesis pakeisti įstatus dėl euro įvedimo

Akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės turi pakeisti savo įstatus nuo euro įvedimo dienos per dvejų metų pereinamąjį laikotarpį, t.y. iki 2016 m. gruodžio 31 d.

 

Noriu atkreipti Jūsų dėmesį, jog liko vos 1 mėnesis pakeisti UAB įstatus – konvertuoti litus į eurus. Laiku nekonvertavus įstatinio kapitalo ir akcijos nominaliosios vertės iš litų į eurus gali užtraukti bendrovės vadovui baudą nuo 28 EUR iki 1 448 EUR.

Uždarosioms akcinėms bendrovėms pateikiant bendrovės įstatus dėl konvertavimo į eurus per elektroninę Juridinių asmenų registro sistemą, jų nereikia tvirtinti pas notarą. Be to, VĮ „Registrų centro“ mokestis už įstatų registraciją vien dėl konvertavimo į eurus sumažėja iki 5 Eur (standartinis – 26,65 Eur). Dėl šių priežasčių bendrovė gali sutaupyti iki 220 Eur.

Jeigu uždaroji akcinė bendrovė dar nėra pateikusi duomenų apie akcininkus Registrų centro elektroninėje sistemoje JADIS (taikoma, kai yra daugiau kaip vienas akcininkas), reikia, visų pirma, pateikti šiuos duomenis.

 

Norėdami pakeisti įstatytinį kapitalą į eurus ar atlikti akcininkų registraciją JADIS sistemoje, kreipkitės į advokatą Arūną Šidlauską, el. paštu arunas.sidlauskas@lawhouse.lt arba telefonu +370 612 66541.