10 priežasčių, kodėl verta pasinaudoti mokesčių amnestija

Nuo 2019 m. sausio 1 d. juridiniai ir fiziniai asmenys gali pasinaudoti mokesčių amnestija, kuri suteikia galimybę laiku nedeklaravusiems ir nesumokėjusiems mokesčių, iki 2019 m. liepos 1 d. pateikti patikslintas mokesčių deklaracijas ir susimokėti nesumokėtus mokesčius už 2014 – 2018 metus.

Mes atrinkome 10 priežasčių, kodėl būtų verta pasinaudoti mokesčių amnestija:

1. Neskaičiuojami delspinigiai nuo papildomai deklaruotų mokesčių.

2. Netaikomos baudos už pavėluotai deklaruotus mokesčius.

3. VMI garantuoja mokesčių mokėtojų, deklaruojančių „pamirštus“ mokesčius, anonimiškumą.

4. Papildomai priskaičiuota mokesčių suma galės būti sumokėta per 2 metus mokesčių mokėtojo norimu periodiškumu.

5. Jeigu VMI mokestinis patikrinimas dar nėra baigtas, mokesčių mokėtojas bus atleistas nuo delspinigių, jeigu pateiks ar patikslins deklaracijas iki patikrinimo akto surašymo.

6. VMI gauna informaciją, susijusią su mokesčių mokėtojo mokestinėmis prievolėmis iš įvairių šaltinių: bankų, draudimo bendrovių, kitų juridinių asmenų, užsienio valstybių mokesčių administratorių ir pan., o greitai gaus informacją ir iš įvairių ofšorinių zonų, todėl tikėtina, kad VMI jau turi informaciją apie jus, jeigu pinigų judėjimas buvo per minėtus šaltinius ir tik klausimas, kada ja pasinaudos.

7. VMI renka informaciją ir apie jūsų išlaidas. Tuo atveju, jeigu išlaidos viršija deklaruotas pajamas, skirtumas yra apmokestinamas.Todėl reikia įsivertinti, ar išlaidos kažkuriuo iš minėtų laikotarpių (2014-2018 metais), nebuvo didesnės už jūsų oficialias pajamas (ypatingai tuo atveju, jeigu buvo įsigytas brangus registruotinas turtas).

8. Pasibaigus amnestijai, mokesčių mokėtojui bus skiriama padidinta bauda, jeigu jis negali pagrįsti pajamų gavimo šaltinių, t.y. nuo 50 iki 100 procentų priskaičiuotos mokesčio sumos dydžio bauda (paprastai bauda skiriama nuo 10 iki 50 proc. dydžio).

9. Pasibaigus amnestijai, mokesčių mokėtojas gali netekti patikimo mokesčių mokėtojo statuso, kas gali sąlygoti griežtesnę jo kontrolę, ilgesnį mokesčių tikrinimo senaties laikotarpį, draudimą dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

10. Kaip informavo VMI, pasibaigus amnestijai, numatomi intensyvūs mokesčių mokėtojų patikrinimai.

Arūnas Šidlauskas
Mokestinių ginčų advokatas